Awax-Dia - Narzędzia do obróbki drewna, tworzyw i metali

Regeneracja narzędzi

Regeneracja narzędzi


Zajmujemy się ostrzeniem i regeneracja narzędzi z ostrzem z diamentu syntetycznego

Narzędzia użytkowane we właściwy sposób nadają się do kilkukrotnej regeneracji.
Regeneracja narzędzi polega na ostrzeniu oraz ewentualnej wymianie zużytych ostrzy. Narzędzia, które do nas trafiają są czyszczone w specjalnych myjkach, dzięki czemu zostają usunięte wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Daje to nam pełny obraz stanu zużycia narzędzia i pozwala ocenić jego kondycję. Jeśli okaże się to konieczne, uszkodzone ostrza są usuwane, a na ich miejsce zostają wlutowane nowe płytki PKD. Zregenerowane w ten sposób narzędzia zostają poddane ostrzeniu.

Ostrzenie narzędzi wykonujemy na wysokiej klasy maszynach sterowanych numerycznie. Pozwala to uzyskać bardzo dużą stabilność i dokładność, a co za tym idzie również długą i wydajną pracę narzędzi. Do obróbki wykorzystujemy metodę elektroerozji i szlifowania. Dzięki specjalistycznym szlifierkom narzędziowym zarówno przywracamy oryginalne geometrie, jak i poddajemy je modyfikacji. Po każdej regeneracji narzędzia zostają dokładnie sprawdzone i wyważone.

Taka kompleksowa obsługa, w połączeniu z naszym know-how, wykwalifikowaną kadrą oraz profesjonalnym parkiem maszynowym gwarantuje, że regeneracja narzędzi zostanie przeprowadzona należycie – narzędzia uzyskają parametry i możliwości obróbki jak ich nowe odpowiedniki, a niejednokrotnie i lepsze.

Dodatkowo oferujemy również możliwość powlekania narzędzi na specjalne życzenie klienta. Zastosowanie specjalistycznych powłok pozwala na dodatkowe wydłużenie żywotności narzędzia oraz ich wydajność.

Korzystanie z naszych usług gwarantuje wysoką jakość wyrobów, a także wpłynie na zwiększenie efektywności produkcji.

Ostrzymy zarówno frezy własnej produkcji, jak i innych producentów.

Zapraszamy do współpracy!